Neigiamos emocijos – prasta sveikata

„Jokia liga nesivysto staiga. Ligų priežasčių reikėtų ieškoti atsigręžus į savo praeitį. Tačiau turime gauti pakankamai žinių bei įdėti nemažai pastangų, kad galėtume sau atsakyti į visus klausimus“, – neabejoja medikė, netradicinių masažų bei kūno psichoterapijos specialistė Rasa Mažionienė.

Sveikatos negalavimai – nuo vaikystės

„Mano vaikystė prabėgo ligoninėse, – pasakoja Rasa. – Mama vežiojo pas natūraliosios medicinos gydytojus, žolininkus, daug padėjo kvalifikuoti Rusijos specialistai. Lietuvos oficialiosios medicinos atstovai, deja, mane stipriai „nugydė“. Laimingo atsitiktinumo dėka likau su abiem kojom – medikai vieną koją buvo nusprendę amputuoti. Mūsiškiai medikai, žiūrėdami į rentgeno nuotrukas, kažkaip stebuklingai nepastebėjo, kad sąnarys visiškai „išėjęs“ iš vietos ir koją kelis metus „pūdė“ langetėje. Rusijos specialistai stebėjosi – kaip galima nepastebėti tokio dalyko?! Tik vėliau supratau, kad didžiulis gydytojų aplaidumas nebuvo atsitiktinis. Viskas, kas vyksta mūsų gyvenime yra skirta tam, kad kažką išmoktume, sužinotume ir naudingai pritaikytume savo gyvenime.“

Skaudžių pamokų likimas Rasai mestelėjo ir vėliau: „Kai išsivystė artritas ir supratau, kad jei neiškosiu alternatyvių gydymo būdų, likusį gyvenimą nugyvensiu sėdėdama invalido vežimėlyje. Daug bendradarbiavau su Rusijos specialistais, gydžiausi ir tuo pačiu sėmiausi patirties iš tikrų profesionalų. Įvairius masažus Rusijoje man darė skirtingi specialistai. Mane labai žavėjo pats lietimosi prie kūno procesas. Supratau, kad masažų yra pačių įvairiausių ir ši sritis apima labai daug, į ją galima gilintis visą gyvenimą.“

Pradėti domėtis natūraliais gydymosi metodais Rasą paskatino ir Černobylio atominės elektrinės avarija, po kurios jai prasidėjo labai stipri alergija: „Visiškai negalėjau būti saulėje. Jokie kremai nuo saulės negelbėjo. Kolegos gydytojai, garsūs profesoriai padėti man negalėjo. Tada sužinojau, kad viena iš alergijos priežasčių – užterštos kepenys. Pati savarankiškai pradėjau valytis organizmą. Sveikata akivaizdžiai gerėjo. Tada supratau, kad organizmą reikia valyti kelis kartus per metus“, – sako gydytoja. Šiandien ji pati žmonėms padeda spręsti įvairias fizines, taip pat psichologines problemas.

Teko kovoti dėl vaikų gyvybių

Ligoninėse praleista vaikystė Rasai nebuvusi vienintelė pamoka, kurią ji turėjusi išmokti. „Kai teko kovoti už savo vaikų gyvybes, galutinai supratau, kad gyvenime iš mūsų reikalaujama daug daugiau, nei tiesiog nugyventi gyvenimą. Pirma dukra gimė patyrusi gimdymo traumą – būnant su ja reanimacijoje teko daug ką permąstyti. Pradėjau ieškoti žmonių, galinčių mums padėti. O kai ieškai, visada randi. Su antruoju vaiku buvo dar daugiau sunkumų. Pradėjau praktikuoti Su džok muzikos terapiją. Šie metodai padėjo palaikyti vaikelio, kuris gimė dvidešimt šeštąją nėštumo savaitę, gyvybę. Oficialiosios medicinos specialistai šiuo atveju vėlgi buvo bejėgiai“, – prisimena moteris.

Be kitų natūralių gydymo būdų, kuriuos Rasa praktikavo, moteris susidomėjo ir Reiki metodu: „Šio metodo mokytoja lemtingai man patarė mokytis masažų. Pagalvojau: kodėl gi ne? Juk tai man visada patiko. Tačiau kai nesisekė greitai surasti kursų, pasakiau sau, kad jei tai tikrai mano gyvenimo kelias, likimas viską sustatys į savo vietas. Ir iš tiesų tarsi atsitiktinai susipažinau su vienu masažo mokytoju ir pradėjau gilintis į šią sritį, – pasakoja medikė, šiandien atliekanti ypatingus masažus, kurių metu dirbama su žmogaus emocijomis, energiniais blokais. – Mokiausi psichoterapijos, manualinio masažo, taikomosios kineziologijos. Tikiu, kad kiekvienam kūnas yra duotas tam, kad įsiklausytume į jo siunčiamus signalus, suprastume, ar teisingu gyvenimo keliu einame. Kūnas mums siunčia visą reikalingą informaciją. Ir visiškai nesvarbu, kuo užsiimame: medituojame, darome jogos asanas ar ką nors kita, – jei sveikata taisosi, vadinasi, esame pasirinkę teisingą kryptį”.

Patirtas stresas niekur nedingsta

Atliekant netradicinius masažus, Rasai Mažionienei neretai iškyla įvairių vaizdinių. Tada specialistė apie tai kalbasi su klientu. „Įdomu tai, jog apie problemas pasikalbėjus, spazmas dingsta. Jie susiformuoja tada, kai patiriame stresą, didelę įtampą. Visi per gyvenimą patirti mūsų išgyvenimai niekur nedingsta. Mūsų kūnai turi atmintį. Juose įrašyta visa informacija apie mūsų gyvenimą. Kalbant apie vidinius energinius blokus, galima pasakyti, kad netinkamu laiku pasakius netinkamą žodį galima žmogų labai stipriai užgauti, sukelti vidinį skausmą, o pastarasis ir virsta spazmu. Kiekvienas išgyventas skausmas pasislepia tam tikroje kūno vietoje. Patiriant didelį stresą, protas atjungiamas nuo emocijos. Kūno psichoterapijos seanso metu jie sujungiami“, – sako netradicinių mesažų specialistė.

Vidinių blokų padeda atsikratyti masažai

Rasa Mažionienė pastebi, kad mūsų aplinkoje yra nemažai žmonių, kurie atrodo, nereaguoja į tai, kas jiems sakoma. Tačiau jie taip elgiasi dėl viduje slypinčių blokų: „Labai svarbu, kad žmogus suvoktų, jog tai yra ne jo asmeninė problema, o santykių su aplinkiniais pasekmė. Specialūs masažai padeda atsikratyti šių problemų. Tačiau labai svarbu, kad žmogus taptų laisvas ir nepriklausomas nuo aplinkinių. Jis turi išmokti gyventi be specialistų. Jei tik pašalinsime įtampas, tačiau žmogus nežinos, kaip toliau gyventi, nieko gero iš to nebus. Apie tai su klientais daug kalbamės. Jei neturime savyje vidinio tikėjimo, nemokame patys pasiimti energijos iš aukščiau, tada šliejamės prie kitų žmonių, kurie turi tos energijos ir gali ja mus „pakrauti“. Tačiau nėra gerai nuolatos būti priklausomu nuo kitų. Reikia siekti tapti laisvu. Taip nutinka, kad žmonės savęs nepriima tokių, kokie yra iš tikrųjų. Kai suvoki, koks esi ir priimi save tokį, tai tampa atskaitos tašku, nuo kurio ir prasideda vidinis tobulėjimas.“

Sveikatos būklė – mūsų emocijų atspindys

Natūraliosios medicinos specialistė tikina, kad mūsų sveikata labiausiai priklauso nuo mūsų emocijų: „Neigiamas mintis transformavę į teigiamas žmonės išsigydo net sunkiausias ligas, tarp jų ir onkologines. Tačiau norint pasveikti visada svarbu turėti tikslą: „Atėjusių žmonių paklausiu, kodėl jie nori būti sveiki. Sakau: kodėl jums nepatinka sirgti? Gal tik jums yra nepatogu prisipažinti aplinkiniams, kad negaluojate? Retas susimąsto, jog kūno psichoterapijos metodu atpalaidavus spazmus, atsikračius tam tikrų įtampų, ne tik pagerėja energijos tekėjimas kūnu, bet ir keičiasi žmogaus gyvenimo realybė. Svarbu išsiaiškinti, ką žmogus ketina daryti su ta susigrąžinta energija, sveikata, kokiems tikslams ją panaudoti. Todėl prieš seansą visada vyksta pasiruošimas, ilgas pokalbis. Pasitaiko tokių žmonių, kurie savo ateities vizijos net savaitei į priekį neturi. Manau, jog turi žinoti, kokia gyvenimo kryptimi nori judėti.“

Rasos Mažionienės sveiko ir laimingo gyvenimo dėsniai

• Galima išskirti 2 emocijas, kurios veikia kaip susinaikinimo programa: kaltės jausmas ir gailestis sau. Sveikti ir tobulėti padeda priešingi dalykai: meilė ir nuolankumas. Tai žinant lengviau gyventi, dirbti, padėti kitiems.
• Jei norime būti sveiki, turime jausti meilę pirmiausia Dievui, paskui Tėvynei, sau, vyrui arba žmonai ir galiausiai vaikams. O pastaruosius dažnai iškeliame į pirmąją vietą. Tačiau jei pats nesi visiškai laisvas, nemoki savęs mylėti, negalėsi padėti ir savo vaikams. Meilė Dievui reiškia būti nepriklausomam ir atsakingam už savo gyvenimą, mokėti priimti aplinką tokią, kokia ji yra. Meilė Tėvynei – savęs realizavimas. Žmogus, negalintis savęs realizuoti, suserga. Dirbdami tai, ką geriausiai sugebame, jaučiame pasitenkinimą. O sukaupę pakankamai informacijos ir patirties, turime ją perduoti ateities kartoms, savo vaikams.

• Kiekvienam žmogui, norinčiam būti sveiku ir laimingu, būtina nuolatos patirti teigiamų emocijų, išgyventi kūrybinį džiaugsmą. Savo svajonių nevalia atidėlioti ateičiai, nes tai, kaip gyvename šiandien, duos vaisius rytoj.

Aprašė Jūratė Bratikienė