Penkioliktoji vargonininkų, bažnytinių chorų pagerbimo šventė Utenoje

Lapkričio 22 d. Utenoje vyko tradicinė, jau penkioliktoji vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė, skirta Šv. Cecilijos – bažnytinės muzikos, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, muzikantų ir poetų globėjos dienai paminėti. Ją organizavo šv. Kazimiero ordino Utenos komtūrija.

Šventė pradėta šventomis mišiomis Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Vargonininkai buvo pasveikinti Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, mero patarėjo Vidmanto Valinčiaus, Kultūros skyriaus vyr. specialistės Reginos Skomskienės, dekano Remigijaus Kavaliausko ir šių švenčių sumanytojos Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos komtūrės Zitos Mackevičienės. Z. Mackevičienė nuo šv. Kazimiero ordino Utenos Dievo Apvaizdos parapijai padovanojo didžiulį šv. Cecilijos portretą.

Sakralinės muzikos puoselėtojams buvo skiriami gerbėjų padėkos žodžiai, įteiktos atminimo dovanos bei gėlės. Pagerbti choristai Bronė Mintaučkienė ir Alberas Grigeliūnas, Utenos Dievo Apvaizdos chore giedantys nuo jo įsikūrimo – 30 metų. ,,Tegul gieda jūsų balsas, tegul gieda jūsų gyvenimas, tegul gieda jūsų darbai‘‘  Šv. Augustinas.

Įteiktas Lelijos garbės ženklo apdovanojimai

Šių iškilmių vakarą Lietuvos globėjo, šv. Kazimiero ordino Lelijos garbės ženklo apdovanojimai, pasirašyti šv. Kazimiero ordino Didžiojo Magistro Henriko  Armoškos –  Eismonto, buvo įteikti maestro Ritai Venckevičienei – Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios vargonininkei. Minėtas apdovanojimas jai skirtas už vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo švenčių, skirtų Šv. Cecilijos – bažnytinės muzikos, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, muzikantų ir poetų globėjos dienai paminėti nuo 2008 m. rengimą, už tris dešimtmečius atiduotus bažnytiniams chorams ir vargonams, šlovinant dievą, už sukurtas giesmes vaikų ir suaugusiųjų bažnytiniams chorams ir gyvenimą darant gera ir maestro Zitai Lukošiūnienei – VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis direktorei ir meno vadovei Utenos meno mokyklos mokytojai metodininkei ir koncertmeisterei ekspertei, Utenos rajono Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčios vargonininkei už vidines vertybes ir visuotinio gėrio kūrimą, už sidabrinį, jubiliejų švenčiantį Aukšaitijos vargonų muzikos festivalį, bei 40 metų atiduotų tarnystei dievui ir žmonėms, bei gyvenimą darant gera.

Apdovanojimus gavę uteniškiai

Pirmuoju ženklu Utenos komtūrija yra apdovanojusi Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios kleboną kunigą Saulių Kalvaitį. Jam Lelijos garbės ženklas buvo įteiktas už pagalbą skurstantiesiems, sergantiesiems ir gyvenimo užribyje atsidūrusiesiems, taip pat už įsteigtą Krizių centrą „Angelų pieva“ bei už gyvenimą pagal ordino obalsį darant gera, atskirties žmonių globą, dvasinės kultūros raišką ir pilietinio orumo sklaidą visuomenėje.

Antrąjį apdovanojimą šv. Kazimiero ordino Lelijos garbės ženklą gavo gydytojų Vidmanto ir Žibutės Tamošiūnų šeima. Jų gyvenimas yra paskirtas Utenos žmonių sveikatinimui, žmonių gyvybių saugojimui ir orumui, siekiant palengvinti žmogiškąsias kančias ir teikti pagalbą nelaimės ištiktiems bei mažųjų ligoniukų, senyvų, vienišų ir sergančių žmonių gydymui. Abu medikai yra Utenos krašto šviesuliai – žmonės, kurie gyvena pagal šv. Kazimiero ordino devizą „Vivere bonum faciendo” (lot. „Gyventi darant gera“).

Trečiasis toks apdovanojimas buvo įteiktas socialinių mokslų daktarei, profesorei Angelei Kaušylienei. Profesorės iniciatyva ir pastangomis prieš du dešimtmečius buvo įkurta šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija, kuriai ji vadovavo ilgus metus, jos iniciatyva buvo parengtas projektas „Išmokime gyventi prasmingai“. Jo metu buvo suremontuoti Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos namai, juos pritaikant rizikos grupės žmonėms. Šv. Kazimiro ordino dama, profesorė Angelė Kaušylienė savo erudiciją, žinias skiria nuoširdžiai tarnystei žmonėms, mokslinei ir pedagoginei veiklai, knygoms, straipsniams. Uteniškiams puikiai pažįstama VšĮ „Sveikatą į namus“, POLO asociacijos padalinys „Vilties kelias“ Utenoje – tai asociacijos, kurias įkūrė profesorė.