VU Medicinos fakultete pristatytos Šv. Kazimiero ordino iniciatyvos

Jau nuo seno žinoma, kad garsas yra itin paveikus žmogaus kūnui ir protui, o taip pat žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Liepos mėnesį mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Muzika ir sveikata“ buvo pristatyti Šv. Kazimiero ordino kuruojami Sveikatos garsų studijos (SGS) projektai, teigiamą garso poveikį jungiantys su mokslo ir šiuolaikinių technologijų galimybėmis. 

Ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas tarptautiniame renginyje medikus, terapeutus, pedagogus, medicinos, muzikos terapijos ir muzikinių specialybių studentus bei visus garso poveikiu žmogaus sveikatai besidominčius supažindino su SGS įrangos veikimo principais, metodo atradimu bei jį išvysčiusio Edvardo Jono Eismonto atliktais tyrimais. Veiklą vibroakustinės terapijos srityje tęsiantis H. Armoška-Eismontas taip pat pristatė unikalų diagnostinį sveikatos būklės spektrografinės analizės metodą, pasitelkiant akustinį foną.

Per pastaruosius keletą metų Ordino iniciatyva SGS vibroakustinės terapijos kabinetai buvo atidaryti Dotnuvos socialinės globos (Kėdainių r.) bei Vilniaus senjorų socialinės globos namuose. Čia muzikos, vibracijų ir vaizdo teigiamą poveikį atsipalaidavimui, profilaktikai ar terapijai esant tam tikriems nusiskundimams, lėtinėms ligoms naudoja tiek įstaigų personalas, tiek jų gyventojai. Šį pavasarį Vilniaus senjorų socialinės globos namuose atidarytame kabinete vien per pirmą mėnesį vibroakustinį krėslą išbandė per 200 žmonių. Čia, bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos terapijos asocijacija, atliekamas tyrimas, padėsiantis tobulinti metodą.

„Matau didelį poreikį tokios paslaugos – tai padeda ir senoliams, ir darbuotojams, kurie savo darbe patiria nemažai streso, dažnai pervargsta. Šv. Kazimiero ordino siekis yra plėsti tinklą ir, radus finansavimą, Lietuvoje kasmet įrengti bent po vieną tokį kabinetą.

Sutikite, kad į muzikos ar akustikos terapiją vis dar žiūrima su tam tikra ironija, labiau pasitikima vaistais. Tačiau viskas, kas mus supa yra virpesiai ir turi poveikį. Jau įrodyta, kad vibroakustika keičia vandens struktūrą. Man kalbėti šioje auditorijoje yra lengviau, nes, esu tikras, kad jums to aiškinti nereikia“, – kviesdamas prisijungti prie Ordino projektų kabėjo H. Armoška-Eismontas.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos muzikos terapijos asociacijos organizuotoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Muzika ir sveikata“ dalyvavo lektoriai iš  JAV (Harvard Medical School), Švedijos (Karolinska Institutet), Italijos (EU Commission on Educ. and Culture), Lietuvos žmonių su negalia sąjungos, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Nacionalinio vėžio instituto ir kitų įstaigų bei organizacijų.

Šv. Kazimiero ordinas yra vienas iš konferencijos rėmėjų.

LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže iš konferencijos apie muzikos poveikį žmogaus sveikatai pasakoja Lietuvos muzikos terapijos asociacijos pirmininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Doc. dr. Vilmantė Aleksienė:

https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/1/222685/muzikos-poveikis-sveikatai-daug-stipresnis-nei-numanome#wowzaplaystart=908000&wowzaplayduration=247000 

Išsami konferencijos programa: 2018.07.31_MT_konferencija_programa