Lelijos garbės ženklas Aldonai Masėnienei

Lietuvos valstybės diena — Liepos 6-oji — yra visų mūsų pasididžiavimo didinga ir garbinga Lietuvos karališkąja praeitim šventė. Džiaugiamės ne tik karalių ir karalaičių įnašu kuriant bei išsaugant Lietuvą, bet ir kiekvieno žmogaus gyvenimu sukurta ir įmūryta plyta į Lietuvos ateities rūmą. Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijoje jau tapo tradicija, jog Lietuvos karalystės dienos proga karalaičio, dangiškojo Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero ordino Lelijos Garbės ženklas įteikiamas vienam Šiaulių miesto šviesuoliui.

2020-aisiais metais toks apdovanojimas teko baletmeisterei, Šiaulių miesto garbės pilietei Aldonai Masėnienei.
„Grožis išgelbės pasaulį“, – rašė Fiodoras Dostojevskis. Žmogaus laikysena, judesiai irgi gali būti gražūs, elegantiški, meniški, reiškiantys jausmų būsenas, giluminę dvasinę raišką. Muzika, kaip aukščiausia žmogaus evoliucijos raiška, irgi būna išreiškiama ir perteikiama kūno judesiais. Šokančio žmogaus grožis vaizduojamas daugelyje žymių dailininkų paveikslų. Stebėdami gražios laikysenos grakščiai šokančiuosius scenoje ar kitoje aplinkoje, pasitempia kūnu ir dvasia visi žiūrovai. Grožis traukia. Baletmeisterė Aldona Masėnienė Šiaulius ir Lietuvą padarė gražesnius, paruošdama daug gražios laikysenos, judesio meno raiškos žmonių, kurie savo menu, grožio kibirkštėlės užkratu pasklido į mūsų vidaus bei išorinius pasaulius. Ji savo sukurtu šokiu perteikia mums įvairių epochų eleganciją, spalvas, tradicijas…
Ji šokio meną pristatė daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių– Lenkijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Švedijoje, Rusijoje, Gruzijoje-Sakartvele, Šveicarijoje, Italijoje, Latvijoje, dalyvavo įvairiuose konkursuose ir festivaliuose.

Šokis skatina maloniam apsikabinimui, o ne peštynėms ar rungtynėms. Melstis irgi galima – ne tik žodžiais, muzika, bet ir šokiu. Šokių ansamblio „Želmenėlių“ 50-mečiui Aldonos Masėnienės sukurtas šokis pagal psalmę yra tarsi dvasios sparnai ne tik atlikėjams, bet ir visiems žiūrovams…

Aldona Masėnienė yra ne tik baletmeisterė, choreografė, šokių mokytoja, bet ir naujovių kūrėja… Ji Šiauliuose įkūrė vaikų baleto studiją, šokių ansamblį „Želmenėliai“, Vaikų filharmoniją, tėvelių šokio ansamblį „Vijūnas“, Trečiojo amžiaus universiteto moterų šokių grupę, daugybę sceninių šokių…

Įteikdamas apdovanojimą D. Magistras kalbėjo, jog Šv. Kazimiero ordine ir už jo mums įprasta dalintis ne materialiomis, o dvasinėmis vertybėmis, todėl labai džiaugiamės, jog baletmeisterė Aldona Masėnienė yra puikus dvasingas žmogus, maloniai dalinasi savo sukurtu menu, turtina Šv. Kazimiero globojamą Lietuvą ir mūsų ordiną. Ji praturtina ne tik savo sukurtu menu, bet ir visu savo dvasinių vertybių komplektu – bendravimo intonacija, šventumo pajauta, atidumu, kruopštumu tiek kuriamam menui, tiek bendravimo kalbos prasmei. Džiaugiamės, jog Šiauliai turi tokį Žmogų – jautrų, dvasingą, kūrybingą…

Renginio vedėja Šv. Kazimiero ordino narė Raimonda Sližienė, pristatydama Aldoną Masėnienę, sakė: „Manome, kad Šventasis Kazimieras, globodamas Lietuvą, džiaugiasi taip gražiai judančiais gyvenimu žmonėmis, tokiais kaip Šiaulių miesto garbės pilietė, „Aukso paukštės“ ir Šv. Kazimiero ordino Lelijos garbės ženklo laureatė Aldona Masėnienė“.
Po apdovanojimo ir Šiaulių kamerinio orkestro (dirigentas Robertas Šervenikas) su vokaline grupe „Jazz Island“ (vadovas Artūras Novikas) koncerto Chaimo Frenkelio vilos kieme virš tūkstančio šiauliečių, kartu su viso pasaulio lietuviais, sugiedojome Lietuvos himną.

Lelijos garbės ženklus yra pelnę šie šiauliečiai:
2014 m. laureatu – Kultūros šviesuoliu tapo daugiau kaip 12 kartų pripažintas geriausiu pasaulyje berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas Remigijus Adomaitis,
2015 m. – Verslo šviesuoliu pripažintas buvęs ilgametis UAB „Rūta“ fabriko generalinis direktorius, skaidriai savo valstybei mokėjęs mokesčius ir išvedęs įmonę iš atsilikusios į pelningą aukštos kokybės produkcijos bendrovę, kultūros mecenatas Algirdas Gluodas,
2016 m. – Mokslo šviesuoliu tapo kalbininkas habil. dr. prof. Kazimieras Župerka,
2017 m. – Tikėjimo sklaidos šviesuoliu tapo J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis,
2018 m., Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga, – Istorijos šviesuoliu tapo Lietuvos muziejų tarybos prezidentas, „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.
2019 m. teisėjas Alfredas Vilbikas, trijų muziejų Šiauliuose įkūrėjas, knygų apie teisingumo raidą Šiauliuose ir Lietuvoje autorius.

FOTO: S.Vilutis, E. Tamošiūnas