Šv. Kazimiero gimimo dienos paminėjimas Kėdainiuose
Spalio 6 dieną Kėdainiuose vyko švento Kazimiero gimimo paminėjimo renginys. Jis prasidėjo Šv. Juozapo bažnyčioje šventomis mišiomis. Jose dalyvavo sutvirtinimo sakramentui atvykę vaikai su tėvais, Šv. Kazimiero ordino D. Magistras Henrikas Armoška -Eismontas bei Kėdainių ir kitų komtūrai ir nariai, mokytojai, parapijiečiai.Paminint šv. Kazimiero gimimą, 2024 m. spalio 6 d. Kėdainiuose Šv. Juozapo bažnyčioje vyko šv. Mišios, kuriose dalyvavo sutvirtinimo sakramentui atvykę vaikai su tėveliais, Šv. Kazimiero ordino didysis magistras Ordino D. Magistras Henrikas Armoška -Eismontas bei Kėdainių ir Šiaulių komtūrijų komtūrai ir nariai, mokytojai, parapijiečiai.
Prieš pradėdamas šventas mišias, klebonas dekanas kun. Žydrūnas Paulauskas pasveikino visus parapijiečius ir svečius, dėkodamas Ordino D.M. Henrikui Armoškai – Eismontui už dovaną parapijai – meno kūrinį Švenčiausios Mergelės Marijos atvaizdą. Švento mišios buvo aukojamos už mokytojus ir Šv. Kazimiero ordino narius.
Tardamas sveikinimo žodį Ordino D.M. Henrikas Armoška – Eismontas priminė, kad Lietuvoje pasaulietinis Šv. Kazimiero ordinas (savarankiška visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija) įkurtas Lietuvos kilmingų giminių palikuonių, kuriems vadovavo visuomenės ir kultūros veikėjas Edvardas Jonas Eismontas. Ordinas pavadintas šv. Kazimiero vardu siekiant pagerbti Gediminaičių dinastijos karalaitį Kazimierą ir kilnius jo idealus. Ordino įkūrimą laimino monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, daug prisidėjo ir tuometinis Nuncijus Baltijos šalims eksc. Erwin Jozef Ender. Ordino tikslas – suvienyti žmones geriems darbams ir taip stiprinti Lietuvos tautinį savitumą ir valstybingumą.
Ordino vadovas Henrikas Armoška-Eismontas
Po mišių vyko akordeonininko Povilo Neliupšio pasirodymas. Jaunąjį talentą pristatė Ordino Kėdainių komtūrė Danguolė Avižiuvienė.
,,Akordeonininkas Povilas Neliupšis yra Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos absolventas, šiuo metu studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Povilas Lietuvos vardą garsino konkursuose Bosnijoje ir Hercogovinoje, Italijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje. Iki šiol skamba Povilo pasirodymo aidai Italijoje, kai jaunasis akordeono virtuozas tiesiog pribloškė Italijos publiką ir iš konkurso Viduržemio jūros pakrantės šalyje grįžo su dviem aukščiausiais apdovanojimais. Povilas 2015 metais tapo konkurso „Lietuvos Maximalistai 2015“ pagrindinės stipendijos laimėtoju. Už aktyvią koncertinę bei pilietinę veiklą, projektą „100 koncertų Lietuvai“, kurio tikslas buvo per metus atlikti 100 muzikinių pasirodymų visoje šalyje, 2019 metais buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. 2021 metais Povilas subūrė kamerinės muzikos ansamblį, trio „Primavera“, kuris tapo projekto „Muzika visiems” stipendininkais. Drauge su akordeonu Povilas nuolat keliauja po Lietuvą ir dovanoja žmonėms savo muziką, ja dalinasi su klausytojais, taip pildydamas savo svajonę. Tikimės, kad mes dar ne kartą susitiksime ir išgirsime Povilo atliekamus kūrinius. Atskirai noriu padėkoti Povilo mamai Ingridai Neliupšienei, kuri sūnų lydį į visus koncertus ir visada būna šalia“, – kalbėjo D. Avižiuvienė.
Pietų metu Ordino D.M. Henrikas Armoška- Eismontas, komtūrai ir nariai dalijosi prisiminimais apie jau įvykdytas iniciatyvas ir darbus, diskutavo, kokie projektai galėtų būti vykdomi ateityje.
Renginį lydėjo apsilankymas Dotnuvos vienuolyne ir Tėvo Stanislovo celėje. Pastaroji duris atvėre tik prieš porą savaičių. Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrijos narė Danguolė Špokienė jau 15 metų rūpinasi Dotnuvos vienuolyno biblioteka ir Tėvo Stanislovo cele. Kėdainių komtūrijos nariai prisidėjo prie Dotnuvos vienuolyno bibliotekos knygų tvarkymo darbų, padovanojo bibliotekai 140 knygų, fundavo specialios ekspozicinės spintos įsigijimą Tėvo Stanislovo abito saugojimui.
„Ši celė išlieka atminimo cele: atvira, laukiančia, tvarkinga, su Tėvo Stanislovo balso įrašais, su nuotraukomis ir lankoma visų pageidaujančių. Kviečianti. Svarbiausia yra gerbti, skleisti ir atminti kapucinų vienuolio tarnystę Dotnuvoje, atverti duris celės, kuri traukė tuos, kas buvo ištikti nelaimės, ką slėgė rūpesčiai ar kas buvo atstumti ir, žinoma, kad tai paliestų jau ateinančios kartos žmones“, – pasakojo D. Špokienė.
Šv. Kazimiero ordino Didysis Magistras, Kėdainių ir Šiaulių komtūrijų vadovai ir nariai pagerbė Lietuvos ir Italijos Šv. Kazimiero ordinų damos, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ambasadorės Lenkijoje, Garbės bajorės, dr. Ilonos Onos Sapinskos atminimą Dotnuvoje ir Šv. Kazimiero ordino riterio, Tarybos nario, Lietuvos Karališkosios Bajorų Sąjungos senatoriaus, garbės bajoro atminimą Žeimiuose.