Mažieji iš Kėdainių apsilankė LNOBT užkulisiuose

Visi vaikai yra nuostabūs, o ypatingai tie, kurie moka svajoti, džiaugtis ir dalintis šypsenomis. Būtent tokie šilti ir draugiški buvo Mažojo princo dirbtuvių svečiai iš Kėdainių praėjusį sekmadienį, viešnagės metu įspūdžių sėmęsį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).

Ši ekskursija į sostinę beveik 30-iai vaikų, kurių daugiau nei pusė – iš socialinės rizikos šeimų, buvo planuota beveik metus. „Jau seniai vaikus norėjome atvežti į Vilnių, padovanoti jiems spektaklį Operos ir baleto teatre, tačiau tam nebuvo finansinių galimybių. Šiandien rėmėjų ir Ordino narių dėka pagaliau visi esame čia“, – sakė kartu su vaikais į sostinę atvykusi Šv. Kazimiero ordino Kėdainių skyriaus komtūrė Danguolė Avižiuvienė.

Nuo užkulisių iki magiško pasirodymo
Saulėtą paskutinio spalio sekmadienio rytą atvykę kėdainiečiai dieną pradėjo nuo nepaprastos ekskursijos, galinčios sudominti ne tik mažuosius. Ordino dama, operos solistė ir LNOBT edukacinių projektų koordinatorė Sofija Jonaitytė vaikus dvi valandas lydėjo ne kiekvienam atvirais teatro keliais, vedančiais į dirbtuves, kuriose gimsta spektaklių dekoracijos ir kostiumai, į daugiafunkcinės scenos gilumą, pažįstamą tik artistams, į koridorius, kuriuose baleto artistai praleidžia paskutines akimirkas prieš išeidami į sceną, į čia dirbančių garbių dėstytojų, profesorių ir artistų lankomą uždarą valgyklą bei kitas pašalinio akiai įprastai užgintas vietas.

Vaikai ne tik sužinojo, kaip daromos dekoracijos, kiek treniruojasi artistai, bet ir turėjo progą pasimatuoti spektaklių personažų kostiumus bei susipažinti su spektakliui besiruošiančiais jaunaisiais baleto artistais. Vienas jų – princo vaidmenį spektaklyje „Pelenė“ atliekantis Raimundas, vaikams atskleidęs, kiek daug jėgų ir pastangų tenka įdėti, siekiant savo svajonės.

Kur teatre beeisi, visur justi daug ryškių emocijų persmelkta dvasia. S. Jonaitytės žodžiais tariant, kiekviena diena teatre yra tarsi konkursas: čia talentas ir grožis, menas ir estetika, kūryba ir ieškojimai neatsiejami nuo beprotiškai sunkaus darbo, pasiaukojimo, nesuskaičiuojamų mokslo ir praktikos valandų. Ir viskas tam, kad scenoje įvyktų stebuklas.

Dalinosi įspūdžiais ir mintimis
Charlio Perrault pasaką „Pelenė“ žino visi, todėl M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivių atliekama interpretacija kartu su Sergejaus Prokofjevo muzika yra nuostabus reginys, teikiantis pasitenkinimą ir mažiems, ir dideliems. Stebuklas įvyko: spektaklis vaikams paliko neišdildomą įspūdį – vieniems atmintin įsirėžė graži Pelenės ir Princo meilės istorija, kitiems – Pelenės grožis, tretiems – baleto artistų meistriškumas ir pasakiški kostiumai.
Po spektaklio visas pulkas mažųjų buvo pakviesti į Ordino iniciatyva neseniai atydarytas Mažojo princo dirbtuves. Čia vaikai vaišinosi užkandžiais ir arbata, o vėliau kartu su menininke Vidmina Stasiulyte ir kitais dirbtuvių draugais mėgino savo įspūdžiūs iš spektaklio perkelti ant popieriaus. Savo meniniais gabumais ir fantazija noriai dalinosi visi vaikai, kurie džiaugėsi, kad jų piešinius galės išvysti ir kiti Mažojo princo dirbtuvių lankytojai. Iš kelių dešimčių atvykusių vaikų net aštuoni lanko piešimo pamokas – jie buvo atlydėti Ordino narės, Kėdainių dailės mokyklos direktorės Vidos Burbulienės. Du iš jų, Olivija Ročkaitė ir Gytis Sarapinas, yra tapę Šv. Kazimiero ordino kasmet organizuojamo piešinių konkurso laureatais.

Piešdami vaikai dalinosi savo mintimis, svajonėmis, ateities planais. Šis jaukus sekmadienis buvo dovana ne tik vaikams, bet ir Mažojo princo dirbtuvių komandai, pasisėmusiai įkvėpimo geriems darbams.

Daugiau nuotraukų: FOTOGALERIJA – Edukacinė išvyka Kėdainių vaikams į Vilnių.