Kaune atidaryta piešinių ir fotografijų paroda, skirta šventam Pranciškui

Kaune, Šv. Jurgio (pranciškonų) bažnyčioje pristatyta ir atidaryta piešinių ir fotografijų konkurso „Šv.Pranciškus – gyvūnų globėjas“ paroda. Jos autoriai – miesto mokiniai. Minėto konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis švento Pranciškaus asmenybe, jo dėmesiu gyvūnais ir atsidavimu jų globai.

Jauniesiems kūrėjams siūlyta įvairiomis dailės technikomis – tapyba, grafika, mišria technika ir meninės fotografijos raiška sukurti savitas nuotaikas, būsenas, kompozicijas apie Šventąjį Pranciškų ir mažuosius mūsų draugus – gyvūnus.

Jaunųjų kūrėjų darbai, eksponuojami sakralioje Šv. Jurgio bažnyčios erdvėje, spindi nuoširdumu, ieškojimų įvairove, atskleidžia savitą suvokimą apie šv. Pranciškų ir jo globojamų gyvūnų gyvenimo aktualijų fragmentus, jautriai vaizduoja žmogaus bei jį supančių mažųjų draugų – gyvūnų artimą dvasinį ryšį. Mokinių fotografijos parodos lankytojus maloniai stebina užfiksuotomis įvairiausiomis mažųjų augintinių gyvenimo, gydymo, priežiūros, globos akimirkomis, jų emocijomis, būsenomis, nuotaikomis.

„Džiaugiuosi žmonėmis, kurie kuria ir dalinasi. Juk galima kurti, bet nesidalinti, galima būti anonimišku menininku, kokių pažįstame ne vieną savo gyvenime. Kai tu daliniesi tuo, ką esi gavęs, kaip Dievo dovaną, nepasilikdamas jos tik sau, bet ir kiti, į ją žiūrėdami, matydami gali džiaugtis, vadinasi tavo kūryba jau pasiekė tuos, kam ji yra skirta. Ne tik pačiam kūrėjui atsiskleisti tuo, kuo jis apdovanotas, bet ir kitam suteikti daug gerų emocijų, gerų nuotaikų, žvilgsnio jautrumo. Ačiū kad kuriate ir dalinatės! Tęskite ir nenustokite!“, – į parodos dalyvius kreipėsi Šv. Jurgio bažnyčios kunigas Tomas Žymantas.

Vienoje seniausių Kauno bažnyčių surengtą parodos pristatymo renginį savo atliktomis dainomis praskaidrino ir jaunosios atlikėjos – Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos 5d klasės mokinės Marta Urbė ir Patricija Abukauskaitė. Piešinių bei fotografijų laureatai apdovanoti diplomais ir prizais. Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.

Svariu indėliu, organizuojant šį projektą, prisidėjo Kauno Juozo Grušo meno gimnazija bei jos direktorė Undinė Diana Tumavičienė, skyrę molbertus ir kartono lakštus darbams eksponuoti, pasirūpino didelės talpos atmintukais, kuriais apdovanoti fotografijų konkurso laureatai.

Šv. Kazimiero ordino Kauno skyriaus vicekomtūrė Virginija Pačėsienė apžvelgė bendradarbiavimo su Kauno pedagogais priešistoriją, stebėjosi mokinių išradingumu, jų gebėjimu laisvai interpretuoti sakraliomis ir gyvūnų vaizdavimo temomis. Ji paminėjo ir kilnius ordino tikslus, inicijuojant bei atliekant gerus darbus. Organizacija piešinių konkurso laureatams skyrė prizus su kūrybos priemonėmis, o parodos dalyviai bei svečiai pavaišinti saldžiomis dovanomis.

Konkurso organizatoriai: Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Šv. Jurgio konventas, Šv. Kazimiero ordino Kauno komtūrija, Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Kauno dailės mokytojų metodinis būrelis. Parodai ir konkursui puikių ir išraiškingų darbų pateikė Kauno miesto
S. Daukanto, K. Griniaus, „Atžalyno“, V. Kudirkos, T. Ivanausko, Žaliakalnio, Petrašiūnų progimnazijų, LSMU, J. Grušo meno, S. Dariaus ir S. Girėno, „Varpo“, „Saulės“, Maironio, Palemono, „Santaros“, VDU „Rasos“ gimnazijų, „Nemuno“, Vaišvydavos, VDU klasikinio ugdymo, J. ir P. Vileišių mokyklų ir Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Konkurso iniciatorius Aidas Augustis, Kauno J. Grušo meno gimnazijos dailės mokytojas ekspertas, pristatydamas parodą, pasidžiaugė, kad dar tik pernai prasidėjęs konkursas sudomina vis daugiau dalyvių, o mokinių darbai tampa vis įdomesni, spalvingesni ir išraiškingesni.

Parodos organizatoriai padėkojo visiems jos dalyviams, akcentuodami tokių kūrybos projektų poreikį bei prasmingumą, ugdant šviesias, dvasingas kuriančias jaunas asmenybes, vildamiesi, jog ir kitais metais įvairių Kauno miesto ugdymo įstaigų mokiniai galės dalyvauti konkurse – parodoje, švenčiant Šv. Pranciškų ir Tarptautinę gyvūnų globos dieną – spalio 4-ąją. Kauno bendrojo ugdymo mokyklų mokinių piešinių ir fotografijų konkurso „Šv.Pranciškus-gyvūnų globėjas“ veikianti paroda Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje kviečia aplankyti Kauno gyventojus ir svečius.

Teksto autorius: Nomeda Pečiukaitienė.